KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13128183
nr 1312 8183
Evald Kallstenius
(1898-1957), Sverige
Oljemålning, Marin. Intygas av Alfhild Kallstenius a tergo, Ej signerad. Olja på duk, 34x42 cm
Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 9 mars 2020
kl 18:01:22
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Evald Kallstenius
Läs mer om Evald Kallstenius